Pasitikrinkite savo el. pašto dėžutę.
Išsiuntėme registracijos patvirtinimo laišką.
Sezoninis darbas užsienyje - 3 dalis
Atgal

Sezoninis darbas Norvegijoje - itin populiarus. Ypač daug darbuotojų reikia žemės ūkio srityje. Norvegijoje auginamų braškių derliaus nuėmimas pradedamas birželio mėnesio viduryje, braškių augintojai už uogų nurinkimą siūlo apie 100 Norvegijos kronų už valandą. Šių uogų plantacijų gausiausia Rogoland regione, pietrytinėje šalies dalyje. Kaip jau minėta, pagrindiniai darbai prasideda birželio mėn. viduryje-pabaigoje, tiesa, darbų pradžia kartais nukeliama vėlesniam laikui dėl buvusios pernelyg šaltos žiemos.

norvegija

Žemės ūkio sektoriuje Norvegijoje sezoninį darbą dirbantiems asmenims yra mokamas 97,5 kronų valandinis darbo užmokestis. Jo dydį reglamentuoja galiojantys Norvegijos teisės aktai. Išdirbus 12-24 savaites, suma didinama iki 103 kronų už valandą. Darbuotojams, dirbantiems pilnu etatu, gali gauti 115 kronų už valandą. Asmenims iki 18 m. amžiaus yra mokama 77 kronos per valandą.

Verta paminėti, kad naujai priimtas darbuotojas surenka apie 40 kg vaisių per dieną, o jam įgavus patirties, šis kiekis padidėja net iki 150 kg vaisių per dieną. Tai, be abejo, svarbu, kai mokama už surinktą kiekį. Priklausomai nuo Norvegijos regiono, susidaro apie 8-12 kronų per valandą užmokestis. Didžiausi braškių auginimo plotai yra Lier, Drammen, Egge, Moss ir Hamar regionuose.

Gali pasirodyti, kad Norvegijoje yra mažai sezoninio darbo pasiūlymų. Tačiau tai netiesa, nes daugelis daržovių ir vaisių augintojų nesiskelbia ieškantys darbuotojų, o stengiasi juos rasti iš jau pažįstamų asmenų rato. Kartais geriau darbo Norvegijoje ieškotis jau atvykus į vietą. Didelis patogumas Norvegijoje yra turėti automobilį, su kurio ieškant darbo nuo vienos iki kitos plantacijos galima nukeliauti kelis šimtus kilometrų. Dėl nemažų pragyvenimo išlaidų Norvegijoje taip pat rekomenduojama dirbti ir gyventi grupelėmis iš keleto kartu atvykusių, ar jau dirbančių pažįstamų žmonių.

danija

Sezoninis darbas Danijoje taip pat labiausiai paplitęs žemės ūkyje ir susideda iš daržovių ir vaisių derliaus nurinkimo (auginamos braškės, avietės, žirniai, svogūnai, moliūgai, kukurūzai, vyšnios, obuoliai). Uždarbio dydis yra 10-15 eurų už valandą. Be derliaus rinkėjų, taip pat reikalingi ir pakuotojai bei vairuotojai. Šiems darbuotojams būtina mokėti šnekamąją anglų kalbą bei turėti B kategorijos vairavimo teises. Sezoninis darbas, priklausomai nuo pobūdžio, Danijoje trunka nuo 5 iki 14 savaičių per metus. Darbų laikotarpis labiausiai priklauso nuo oro sąlygų ir trunka apytiksliai gegužės-lapkričio mėnesiais.


 

Švedijoje galima uždirbti ir neįsidarbinant ūkiuose, o renkant laukinius vaisius ir uogas. Viena iš uogų rūšių – geltonai oranžinės spalvos, avietės formos uoga – vietinės rūšies avietė. Auga ežerų, upių pakrantėse, pelkėtose vietose, pievose netoli kalnų. Šios uogos superkamos maždaug po 60 Švedijos kronų už kilogramą. Per dieną galima pririnkti 10 kg šių uogų, o labai patyrę rinkėjai sugeba surinkti ir dvigubai daugiau.

svedija

Vaisių, uogų sezonas Švedijoje trunka liepos-spalio mėnesiais.

Liepos-rugpjūčio mėnesį sunoksta Švedijoje augančios gervuogės. Šios uogos auga toliau nuo kelių, todėl joms pasiekti reikia keliauti keletą kilometrų nuo kelio – čia irgi pravers turimas automobilis. Šių uogų kilogramo supirkimo kaina yra maždaug 10 kronų. Mėlynių sezonas trunka rugpjūčio-spalio mėnesiais. Renkant mėlynes, jų vienoje vietoje randama daug, todėl šių uogų rinkimas neprailgsta ir pakankamai greitai galima pririnkti didelį jų kiekį. Už kilogramą mėlynių mokama apie 7 kronas.

Dirbant Švedijoje ir renkant laukinius vaisius ir uogas, pagrindinis privalumas – dirbama vien sau. Nėra viršininko, kuriam privaloma už darbą atsiskaityti. Šiam užsiėmimui jokių specialių leidimų gauti nereikia. Kita vertus – norint užsidirbti, būtinas noras dirbti, turėti valią, gerą fizinę sveikatą. Darbą labai palengvina nuosavas automobilis.

Bendrai tariant, sezoninių darbų darbuotojai turi būti pasirengę nelengvam fiziniam darbui, kuris kartais prasideda ir 4 valandą ryto bei trunka 12 valandų, 6-7 dienas per savaitę. Ir taip, kol pasibaigs sezonas – apie 10 savaičių. Darbo valandų per savaitę skaičius krenta, kai įsivyrauja blogi orai. Sezonui tik prasidėjus, darbo būna kelioms valandoms per dieną, tačiau jam įsibėgėjus, dirbama apie 60 valandų per savaitę.

Registruokitės naujienlaiškiui ir gaukite naujausius darbo pasiūlymus el.paštu.
Pasirinkite šalis, kurių skelbimus prenumeruosite:
Prenumeruoti
Turite pažymėti bent vieną šalį!
Ačiū. Jūsų el. pašto adresas įtrauktas į prenumeratorių duomenų bazę.
© darbasuzsienyje.org 2014-2021 - Visos teisės saugomos             Naujienos - Straipsniai  |   Naudojimosi taisyklės ir privatumo politika  |   Kontaktai

Darbas užsienyje - legalių darbo skelbimų užsienyje svetainė, kurioje galite rasti Lietuvos įdarbinimo agentūrų darbo skelbimus. Norėdami peržiūrėti darbo skelbimus skirtus konkrečiai šaliai spauskite ant meniu juostoje esančių kategorijų: darbas Norvegijoje, darbas Anglijoje, darbas Vokietijoje, darbas Olandijoje.

Norėdami kreiptis dėl darbo, užpildykite kontaktinę formą, pateiktą po kiekvienu darbo aprašymu. Visos užklausos dėl darbo siunčiamos skelbimą patalpinusiai įmonei.