Pasitikrinkite savo el. pašto dėžutę.
Išsiuntėme registracijos patvirtinimo laišką.
Sezoninis darbas užsienyje - 2 dalis
Atgal

Suomija ir šios šalies darbdaviai garsėja tuo, kad vienodai gerai rūpinasi visais darbuotojais, kad ir kokį darbą jie dirba. Šioje šalyje labai reikalingi darbuotojai žemės ūkio srityje, sodininkystėje, taip pat įvairiems gyvulininkystės darbams ūkiuose. Suomiams patinka gyventi mediniuose namuose, tačiau tokius namus reikia dažnai atnaujinti, restauruoti. Tiesa, tokių darbų pasiūlymai pasitaiko tik birželio-liepos mėnesiais. Atlygis už šį darbą priklauso nuo konkretaus susitarimo tarp darbdavio ir darbuotojo, tačiau galima tikėtis nuo 6 iki 8 eurų už valandą. Galima susitarti ir dėl konkretaus, fiksuoto dydžio atlygio. Kad ir kiek uždirbsite, turėkite galvoje, kad Suomijoje gana nemažai lėšų reikalauja pragyvenimas šalyje.

Austrija taip pat yra užsienio valstybė, patraukli savo sezoninių darbų pasiūlymais. Vasarą atvykstančių žmonių laukia darbai žemės ūkio, statybos srityse, taip pat – kaip ir Prancūzijoje – vyno gamybos srityje. Žiemą Austrijoje vienus sezoninius darbus keičia kiti – tai darbai viešbučiuose, slidinėjimo kurortuose. Šioje šalyje vadinamasis „Alpių sezonas“ trunka gruodžio-gegužės mėnesiais, o sniegas neištirpsta dar ilgiau. Didžiausiuose šalies kalnų kurortuose žmonių būna nuolat. Tokiu metu nesunkiai gali įsidarbinti kambarinės, virėjai, administratoriai, patarnautojai viešbučiuose, valytojos, auklės. Priimant dirbti į viešbutį ar restoraną dažnai nereikalaujama turėti patirties, svarbiausia – noras dirbti, uoliai mokytis ir mokėti susikalbėti anglų ar vokiečių kalbomis.

Austrijoje reikalingi ir slidinėjimo instruktoriai mokyti čiuožti slidėmis ar snieglente. Norint įsidarbinti, keliami gana aukšti reikalavimai. Norėdamas įsidarbinti instruktoriumi, darbuotojas privalo būti baigęs atitinkamus specializuotus kursus bei pateikti dokumentą, liudijantį apie savo įgūdžius. Nors teks dirbti 8-10 valandų per parą 5 dienas per savaitę, dažnai tokiems darbuotojams apgyvendinimas ir maitinimas kurorte yra suteikiami nemokamai. Atitinkamai, reikalingi ir sveikatos priežiūros specialistai, kalnų gelbėtojai, netoliese esančiose ligoninėse – gydytojai-ortopedai, chirurgai.

Ispanija – viena iš šalių, garsėjanti vynuogynais. Vynuogių derliaus nuėmimo metu yra daug darbo vietų. Po braškių bei alyvuogių derliaus nuėmimo tai – daugiausiai darbo jėgos Ispanijoje reikalaujanti ūkio šaka.

Ispanija yra viena iš valstybių, kurios teritorijoje – daugiausiai vynuogynų (13 proc. viso pasaulio). Kasmet nuo rugsėjo mėn. pradžios darbą pradeda tūkstančiai darbininkų, kurie renka vynuoges ir krauna jas į sunkvežimius. Tačiau uždarbis už šį darbą Ispanijoje yra maždaug dvigubai mažesnis nei Prancūzijoje (apie 9 eurai už valandą).

Dirbant Ispanijos vynuogynuose, per sezoną galima uždirbti kelis tūkstančius eurų. Geriausi vynuogynų regionai darbui yra Kastilijos, La Mančos, Katalonijos, Extremadura. Vien tik Kastilijos ir La Mančos regionuose kas sezoną priimama 35 000 sezoninių darbuotojų.

Italijoje taip pat reikalingi darbuotojai sezoniniams darbams, kurie vyksta du kartus per metus. Iš pradžių – pomidorų sodinimas, vėliau – pomidorų, šparagų, alyvuogių, kitų daržovių derliaus nuėmimas. Kovo-balandžio mėnesiais italai turi įdarbinti tiek žmonių, kad atėjus metui darbininkų būtų pilnos pomidorų plantacijos. Šis darbas sunkus, tačiau gerai apmokamas. Dirbama apie 12-13 valandų per parą, tačiau tai reiškia, kad daugiau ir uždirbama. Atlygis yra apie 3,5 euro per valandą.

Alyvuogių derliaus nuėmimas prasideda lapkritį ir – priklausomai nuo uogų rūšies – trunka iki gruodžio-sausio mėnesio.

Apelsinų sezonas trunka apytiksliai lapkričio-balandžio mėnesiais. Skirtingos rūšys vaisius veda skirtingu metu, tai lemia sezono trukmę. Apelsinų rinkimas – palyginti nesunkus darbas, jie renkami naudojantis specialiomis žirklėmis, kad nebūtų pažeisti (priešingu atveju vaisiai greitai suges).

Darbo užmokestis Italijoje yra šiek tiek mažesnis nei dirbant tokį patį darbą, pavyzdžiui, Ispanijoje. Italijos pietuose užmokestis tesiekia 25-30 eurų už 7-8 valandų darbo dieną. Apmokėjimas už alyvuogių derliaus nuėmimą dažnai skaičiuojamas pagal kiekį, tai yra – 18-25 eurai už centnerį uogų, o pavertus į valandinį užmokestį susidaro apie 3 eurai už valandą.

Registruokitės naujienlaiškiui ir gaukite naujausius darbo pasiūlymus el.paštu.
Pasirinkite šalis, kurių skelbimus prenumeruosite:
Prenumeruoti
Turite pažymėti bent vieną šalį!
Ačiū. Jūsų el. pašto adresas įtrauktas į prenumeratorių duomenų bazę.
© darbasuzsienyje.org 2014-2021 - Visos teisės saugomos             Naujienos - Straipsniai  |   Naudojimosi taisyklės ir privatumo politika  |   Kontaktai

Darbas užsienyje - legalių darbo skelbimų užsienyje svetainė, kurioje galite rasti Lietuvos įdarbinimo agentūrų darbo skelbimus. Norėdami peržiūrėti darbo skelbimus skirtus konkrečiai šaliai spauskite ant meniu juostoje esančių kategorijų: darbas Norvegijoje, darbas Anglijoje, darbas Vokietijoje, darbas Olandijoje.

Norėdami kreiptis dėl darbo, užpildykite kontaktinę formą, pateiktą po kiekvienu darbo aprašymu. Visos užklausos dėl darbo siunčiamos skelbimą patalpinusiai įmonei.