Pasitikrinkite savo el. pašto dėžutę.
Išsiuntėme registracijos patvirtinimo laišką.
Sezoninis darbas užsienyje - 1 dalis
Atgal

Skaičiuojama, kad per pastarąjį dešimtmetį iš Lietuvos kas metus emigravo po 21 tūkst. žmonių. Jie dažniausiai išvyksta dirbti sezoninio darbo užsienyje. Populiariausios vietos lietuvių emigracijai yra Anglija, Vokietija, Airija, Norvegija, kitos šalys. Žmones vilioja reali galimybė užsidirbti daug pinigų, padirbėjus per vasarą. Taip pat emigrantus vilioja galimybė pamatyti kitą šalį, įgyti naujų žinių, naujos patirties.

Didžiausias darbo pasiūlymų paieškos šaltinis šiuo metu, be abejonės, yra internetas. Jame pilna darbo paieškos portalų ir įdarbinimo agentūrų svetainių, siūlančių darbą užsienyje. Tik būkite atsargūs ir saugokitės nepatikimų darbdavių ir įdarbinimo agentų. Įdarbinimas – pelningas verslas. Dėl šios priežasties šiuo metu egzistuoja daug įvairių įdarbinimo agentūrų – tiek vietinių, tiek ir užsienio formų, atidariusių Lietuvoje savo atstovybes.

Lietuviai vis dažniau emigruoja dirbti į Vokietiją. Šioje šalyje yra visos galimybės įsidarbinti legaliai, ji yra palyginti netoli, o vokiečiai vertina darbuotojus lietuvius. Registracija ir darbuotojų paieška įvairiems darbams žemės ūkio srityje prasideda jau ankstų pavasarį. Siūlomas darbo užmokestis yra nevienodas ir priklauso nuo regiono bei konkretaus susitarimo, tačiau svyruoja apie 5-6 eurus per valandą. Galima uždirbti ir daugiau. Oficiali darbo savaitės trukmė, nustatyta Vokietijos darbo teisėje, yra 30 valandų. Tai vidutiniškai 6 valandos per dieną. Tačiau dažnai darbuotojai, dirbantys sezoninį darbą, nori dirbti – ir dirba – ilgiau. Juk sezonas trumpas, ir kiekvienas jo metu nori užsidirbti kiek įmanoma daugiau.

Olandijoje nudirbti sezoninius darbus taip pat jau nemažai metų padeda daugybė lietuvių. Europoje labai daug įdarbinimo agentūrų siūlo įvairius darbus Olandijoje. Išvykti į šią šalį siūlo ir nemažai Lietuvos įdarbinimo agentūrų, todėl norintys įsidarbinti, darbą ras nesunkiai. Įdarbinimo agentūros stengiasi daugiau dėmesio skirti tiems, kurie pirmą kartą ruošiasi vykti dirbti į užsienį, taip pat tiems, kurie nelabai gerai kalba ta užsienio šalies kalba, į kurią išvyksta.

Sezoninių darbų laikotarpis Olandijoje trunka apytiksliai nuo gegužės iki spalio mėnesio. Nuo birželio iki rugpjūčio vyksta braškių rinkimas. Aviečių rinkimas, įvairių daržovių nurinkimas – liepos-rugpjūčio mėnesiais. Prekyba avietėmis, braškėmis – liepos-rugpjūčio mėnesiais. Taip pat siūlomi įvairūs darbai gėlininkystės srityje, maisto pramonėje.

Olandijoje darbuotojo atlygis priklauso visų pirma nuo jo amžiaus (kaip apibrėžta įstatymu nustatyta minimalaus darbo užmokesčio norma), nuo darbdavio, darbo pobūdžio ir pareigų. Paprastai siūlomas 7-9 eurų valandinis atlyginimas.

Atkreipkite dėmesį, kad įdarbinimo agentūros už savo paslaugas ima mokestį.  Kartais jos tarpininkauja konkrečiuose atsiskaitymuose tarp darbdavio ir darbuotojo. Dar agentūros siūlo darbuotojams apgyvendinimo paslaugas (nuomos kaina – apie 300 eurų per mėnesį), už užmokestį agentūros rūpinasi asmens sveikatos apsauga.

Prancūzija traukia emigrantus tiek dėl darbo galimybių, tiek ir dėl savo grožio. Šioje šalyje populiarūs darbai vyno, kitų gėrimų gamybos sektoriuje. Dažnai emigrantui galima apsigyventi tiesiog vynuogyno savininko pasiūlytame būste, gana geromis sąlygomis. Mėnesio uždarbis čia gali siekti 1500 eurų. Netgi atskaičiavus nemažas pragyvenimo išlaidas, tai yra pakankamai didelė suma.

Registruokitės naujienlaiškiui ir gaukite naujausius darbo pasiūlymus el.paštu.
Pasirinkite šalis, kurių skelbimus prenumeruosite:
Prenumeruoti
Turite pažymėti bent vieną šalį!
Ačiū. Jūsų el. pašto adresas įtrauktas į prenumeratorių duomenų bazę.
© darbasuzsienyje.org 2014-2021 - Visos teisės saugomos             Naujienos - Straipsniai  |   Naudojimosi taisyklės ir privatumo politika  |   Kontaktai

Darbas užsienyje - legalių darbo skelbimų užsienyje svetainė, kurioje galite rasti Lietuvos įdarbinimo agentūrų darbo skelbimus. Norėdami peržiūrėti darbo skelbimus skirtus konkrečiai šaliai spauskite ant meniu juostoje esančių kategorijų: darbas Norvegijoje, darbas Anglijoje, darbas Vokietijoje, darbas Olandijoje.

Norėdami kreiptis dėl darbo, užpildykite kontaktinę formą, pateiktą po kiekvienu darbo aprašymu. Visos užklausos dėl darbo siunčiamos skelbimą patalpinusiai įmonei.